Free Porn
xbporn

Kominki elektryczne

Kominek elektryczny jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kominków. Można wybrać odpowiedni kominek dla każdego miejsca jego montażu, o ciekawym wyglądzie i efekcie płomieni do złudzenia przypominający palące się drewno.

Kominek elektryczny jest komfortowym rozwiązaniem o prostej obsłudze. Nie potrzebuje komina do odprowadzenia spalin, wentylacji w pomieszczeniu w którym się znajduje, ani doprowadzenia powietrza do kominka. Nie potrzebuje też dokładania drewna, usuwania popiołu i czyszczenia komina. Mimo że zasilany jest prądem, jego eksploatacja niewiele kosztuje.

Kominek elektryczny może być odpowiednim rozwianiem dla każdego, kto od kominka oczekuje przede wszystkim wyjątkowej atmosfery płonących płomieni. Chociaż, również kominek elektryczny może dostarczać ciepło do pomieszczenia. Wystarczy umieścić kominek w dowolnym miejscu i podłączyć do gniazdka elektrycznego. Bogata oferta kominków umożliwia wybranie odpowiedniego rozwiązania pasującego do każdego pomieszczenia, od klasycznych po nowoczesne.

Tani relaks kominka elektrycznego

Dla uzyskania efektu płomienia, kominki elektryczne pobierają ok. 120 do 300 W energii elektrycznej. Przyjmując, że każdego dnia używamy kominek przez 4 godziny, zużyje on: 120 do 300 W x 4 h = 480 do 1200 Wh energii elektrycznej. W ciągu miesiąca, będzie to: 480 do 1200 Wh x 30 dni = 14400 Wh do 36000 Wh. Całkowity koszt energii elektrycznej wynosi ok. 0,55 zł/kWh brutto.

Efekt płomienia w kominku elektrycznymTak więc, koszt używania kominka elektrycznego w ciągu miesiąca wyniesie: 14,4 do 36 kWh x 0,55 zł/kWh = 7,9 do 19,8 zł brutto/miesiąc.

Kominki elektryczne mogą również dostarczać ciepło – funkcja ogrzewania. Zazwyczaj na potrzeby ogrzewania ich moc wynosi do 2000 W (2 kW). I tutaj, koszty eksploatacji kominka mogą być znaczne wyższe. Jeśli przyjmiemy, jak wcześniej, że każdego dnia ogrzewamy kominkiem przez 4 godziny x 2000 W x 30 dni, zużyje on 240 000 Wh energii elektrycznej w ciągu miesiąca (czyli 240 kWh). Koszt prądu wyniesie wówczas: 240 kWh x 0,55 zł/kWh = 132 zł brutto/miesiąc.

Biorąc pod uwagę, że kominek elektryczny to przede wszystkim efekt płonącego ognia a w minimalnym stopniu ogrzewanie, koszty używania takiego kominka są minimalne. Chociaż, również w lecie występują chłodne i deszczowe dni, w czasie których zamiast włączać instalację ogrzewania całego domu, można miło spędzić czas przy cieple z kominka elektrycznego.

Efekt płomienia w kominku elektrycznym

Efekt płomienia kominek elektryczny
Efekt płomienia w kominku elektrycznym

Współczesne kominki elektryczne doskonale imitują, w trzech wymiarach, efekt płonącego drewna i dymu. Trudno odróżnić iluzję od prawdziwego ognia. Tylko użytkownik kominka ma świadomość, że to co widzi to nie jest palące się naturalne drewno.

Kominki elektryczne są wygodnym rozwiązaniem, która można zastosować w każdym miejscu: w domu jednorodzinnym, biurze jak i mieszkaniu. Są proste w montażu i obsłudze – sterowanie pracą kominka odbywa się za pomocą pilota.

Kominki elektryczne mogą być godną uwagi alternatywą dla tradycyjnych kominków, jeśli zależy nam przede wszystkim na zrelaksowaniu się przy płonącym ogniu. Jedynym mankamentem tutaj, może być brak charakterystycznego zapachu płonącego drewna.

Przed wyborem kominka warto na własne oczy zobaczyć jak pracuje i czy efekt ten jest dla nas zadowalający.

Zalety kominków elektrycznych

  • komfort posiadania kominka szczególnie gdy nie można mieć tradycyjnego
  • brak obsługi jak w tradycyjnym kominku
  • szybka i prosta instalacja kominka w każdym dostępnym miejscu
  • możliwość regulacji jasności, szybkości i wysokości płomienia
  • niskie koszty relaksowania się przy płonącym ogniu
  • całkowicie bezpieczne w użytkowaniu

Wady kominków elektrycznych

  • świadomość, że jest to tylko imitacja płomienia, chociaż bardzo realistyczna
  • brak zapachu i efektów dźwiękowych palącego się drewna
  • brak możliwości ogrzewania całego domu

Zobacz również:

Polecamy

Najnowsze

Koza w Twoim Domu: Nowoczesne Piecyki na Drewno jako Źródło Ciepła i Stylu.

Nie w każdym domu montuje się ogrzewanie gazowe, które uznawane jest za dosyć kosztowne. Już sama instalacja jest relatywnie droga. W przypadku małych domków bardzo dobrze sprawdzi się piecyk koza. Jest on nie tylko świetnym źródłem ciepła, ale też stylu.   Piecyk koza – funkcjonalność na najwyższym poziomie Jeżeli macie mały dom, a do tego […]

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne (używane są również nazwy: solary , baterie słoneczne, panele słoneczne) mają za zadanie przetwarzanie energii promieniowania słonecznego, na energię cieplną. Jest to rodzaj tzw. ogrzewania pasywnego, niezależnego od zewnętrznych źródeł energii. Kolektory mają rożne wielkości i rożne wydajności, jednak podstawowy ich podział wynika z różnic konstrukcyjnych, za którymi idą różnice w rozwiązaniach technologicznych, […]

Pompa ciepła – co wpływa na koszt eksploatacji?

Za decyzją o zakupie pomp ciepła stoi zazwyczaj chęć obniżenia kosztów ogrzewania domu. W jakim stopniu wykorzystanie pompy ciepła wpływa na oszczędność na rachunkach? Czy korzystanie z niej wiąże się z dodatkowymi kosztami? Jakie rozwiązania pozwalają zoptymalizować wykorzystanie energii wytwarzanej przez pompę? Z pompą mniej za ogrzewanie Dzięki pompie ciepła nasze wydatki na ogrzewanie mogą […]