Jacy producenci pomp ciepła są godni uwagi? 3 najlepsze marki

Pompy ciepła to urządzenia, które ogrzewają nie tylko coraz więcej domów jednorodzinnych, lecz również budynków firmowych, instytucji, hoteli itp. Ich największą zaletą jest bezobsługowa praca, jak również bardzo niskie koszty ponoszone za ogrzewanie. Warto wiedzieć, że występuje wiele metod uzyskania dofinansowania na zakup i montaż tego urządzenia, z którego chętnie korzystają Polacy.

Dzisiaj zaprezentujemy trzech producentów, których warto wziąć pod uwagę. Zapraszamy do lektury!

Daikin

Daikin to obecnie jedna z najbardziej opłacalnych marek w naszym kraju. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim producent ten coraz bardziej zaznacza swoją obecność w Polsce – pod Łodzią, za 300 milionów euro, ma powstać fabryka pomp ciepła zatrudniająca 1500 pracowników. Zdecydowanie wpłynie to na dostępność części na terenie Polski – dlatego Daikin to bardzo bezpieczny wybór. Marka sama w sobie ma dużą wiarygodność i szeroką ofertę pomp ciepła. Na dodatek gwarancję można wydłużyć nawet do 10 lat, co jest fenomenem na rynku.

Vaillant

Vaillant to typowa marka premium pochodząca z Niemiec. W ofercie posiada obłędnie wydajne pompy ciepła. Producent ma za sobą ponad 150 lat historii. Od samego początku istnienia firmy była ona związana z branżą ciepłownictwa. To zdecydowanie zasługuje na uznanie – tak samo jak design tych urządzeń grzewczy, który jest w naszej ocenie najlepszy spośród wszystkich dostępnych na rynku. To samo na ten moment uważamy o intuicyjności dostarczanych wraz z pompą ciepła sterowników. Gwarancja na te urządzenia wynosi 2 lata z możliwością przedłużenia o dodatkowe trzy.

Kaisai

Kaisai to natomiast polska marka, która oferuje także bardzo wydajne pompy ciepła w atrakcyjnych cenach. Umieszczamy ją w grupie trzech polecanych przez nas producentów ze względu na rodzime pochodzenie – tym samym będziemy mieli większą pewność, że części będą dostępne w razie np. awarii pompy ciepła. Kaisai posiada szeroki wybór pomp ciepła powietrze/woda, które są w tym momencie najpopularniejszym rozwiązaniem. Na dodatek te urządzenia grzewcze posiadają certyfikat Keymark – co jest wyznacznikiem dobrego standardu.

Czy inni producenci wypadają słabo?

Konkurencja w branży pomp ciepła jest bardzo wysoka. Producenci konkurują ze sobą ceną, jakością wykonania czy warunkami gwarancyjnymi. Z tego powodu opłacalność zakupu pompy ciepła danego producenta powinna zostać poddana głębokiej analizie. Właśnie dlatego zespół pompycieplaonline.pl przygotował dla Ciebie ranking pomp ciepła, w którym znajdziesz odnośniki do recenzji każdego producenta. Stale poszerzamy naszą bazę ocen danych marek i robimy to w sposób rzetelny!

Pamiętaj, że producenci pomp ciepła dzielą się na budżetowych, ze średniej półki i klasę premium. Na dodatek na opłacalność stosowania tego źródła ciepła ma wpływ również jakość montażu – z tego powodu warto zdecydować się na wybór zaufanego instalatora, który jest autoryzowany przez danego producenta. Bardzo często jest to bowiem warunek dla zachowania gwarancji!

Adam Skrzyński z pompycieplaonline.pl

Więcej

Polecamy

Najnowsze

Oszczędzaj do 50% na ogrzewaniu z TECH Sterowniki

Koncepcja inteligentnego domu na dobrą sprawę dopiero od kilku lat podbija polski rynek. Dzięki zdalnemu sterowaniu ogrzewaniem czy oświetleniem możliwe jest poczynienie sporych oszczędności...

Dlaczego warto zainwestować w piec akumulacyjny od Emultimax?

Coraz większa liczba osób szuka efektywnych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania swoich domów i mieszkań. Wśród różnorodnych opcji, które obecnie dostępne są na rynku, piec...

Wiedza najlepszym lekarstwem dla natury — Viessmann wspiera edukację ekologiczną

Antropogeniczne zmiany klimatu to już fakt. Od początków ery przemysłowej eksploatowaliśmy naszą planetę bez opamiętania, nieświadomi zbliżających się konsekwencji. Nawet kilkadziesiąt lat temu, gdy...