Dlaczego warto stosować promienniki podczerwieni w łazienkach?

promiennik podczerwieni w lazience
Ciepło i komfort w domu to podstawa, bez której nie sposób się obejść. Jednak nawet w domowym zaciszu istnieją przestrzenie, wymagające specjalnej uwagi oraz odpowiedniego zaplanowania instalacji grzewczej tak, żeby zapewnić maksymalną wygodę użytkowania wnętrza. Bez wątpienia do najbardziej problematycznych należy miejsc łazienka.
 

Czemu zapewnienie odpowiedniej temperatury w łazience jest tak ważne oraz w jaki sposób mogą nam w tym pomóc promienniki ciepła? O tym opowiemy w dzisiejszym tekście.

Łazienka – ogrzewanie na najwyższym poziomie

O ile w sypialni i w salonie zazwyczaj wystarcza temperatura około 18-20 stopni Celsjusza, żeby czuć się komfortowo, to w przestrzeni łazienki wymagania są jednak zdecydowanie wyższe, sięgając 23-24 stopni. Dlaczego? Wiąże się to z szeregiem funkcji tego pomieszczenia oraz z warunkami, które w nim panują.

Łazienka jest miejscem w domu, w którym panuje szczególnie wysoka wilgotność oraz często dochodzi do rozchlapywania wody podczas kąpieli. Aby wnętrze było zatem zdatne do użytku, musimy zapewnić w nim odpowiednią wentylację oraz znaleźć sposób, jak sprawnie osuszać wszystkie powierzchnie, żeby wilgoć nie osadzała się na wyposażeniu, akcesoriach i ścianach.

Narażenie łazienki na długofalowe występowanie wilgoci to bowiem pierwszy krok do powstawania szkodliwych pleśni i grzybów, które są niebezpieczne dla samych ścian, a także dla naszego zdrowia.

W łazience również często suszymy ręczniki po kąpieli oraz niekiedy zdarza się nam w niej rozwieszać pranie, które także wymagają nieco wyższej temperatury, aby sprawnie wysychać.

Ostatnim z powodów, dla których w łazienkach powinniśmy ustawić wyższą temperaturę niż w innych pomieszczeniach w domu, jest konieczność maksymalnego zniwelowania dyskomfortu cieplnego, pojawiającego się tuż po wyjściu z kąpieli.

Aby poradzić sobie ze wszystkimi opisanymi wyżej wyzwaniami, konieczne jest wydajne i sprawne ogrzewanie, które zapewnia komfortowe warunki do codziennego funkcjonowania. Niekiedy jednak okazuje się, że nawet najlepsze ogrzewanie podłogowe lub centralne ogrzewanie z grzejnikami konwekcyjnymi nie wystarcza. W takich sytuacjach coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie elektrycznych promienników na podczerwień.

Dlaczego warto stosować elektryczne promienniki ciepła?

Wydajne i tanie ogrzewanie z Econovli.pl oparte na promiennikach cieplnych może pełnić funkcję ogrzewania głównego, choć w łazienkach najczęściej sprawdza się jako ogrzewanie uzupełniające.

Dlaczego jest tak popularne i polecane przez wielu specjalistów? Jego podstawową zaletą jest zastosowana technologia. Wykorzystanie podczerwieni powoduje, że nie musimy nagrzewać całego powietrza znajdującego się w pomieszczeniu, a tylko przedmioty i przegrody znajdujące się na drodze fal elektromagnetycznych. Dzięki temu, promienniki działają wydajnie, pozwalając na sprawne i szybkie ogrzanie oraz osuszenie wilgotnych ścian, a także ręczników i rozwieszonego w łazience prania.

Elektryczne promienniki ciepła mają niewielkie rozmiary i bez trudu mieszczą się nawet w najmniejszych łazienkach. Na rynku znajdziemy wiele modeli o różnych parametrach technicznych oraz konstrukcji umożliwiającej zawieszenie ich na ścianie, suficie lub postawienie na podłodze – w zależności od potrzeb i preferencji.

Niektóre modele mają także możliwość kierowania strumieniem fal, dzięki czemu ogrzewamy tylko ściśle wyselekcjonowaną przestrzeń. Sprawdza się to zwłaszcza, gdy chcemy zwiększyć komfort przy wychodzeniu spod prysznica albo pragniemy dogrzać kącik, w którym kąpiemy i przewijamy najmłodsze dzieci, dla których szok temperaturowy tuż po wyjęciu z wanienki bywa najbardziej dotkliwy.

Promienniki – wygoda do każdej przestrzeni

Promienniki podczerwieni można stosować niemalże wszędzie – jedynym ograniczeniem jest stały dostęp do instalacji elektrycznej. Są proste w obsłudze, bezpieczne i niezmiernie praktyczne, zapewniając ciepło wszędzie tam, gdzie jest ono aktualnie potrzebne.

Dzięki nim, łazienki stają się znacznie praktyczniejsze – ściany i wyposażenie nie wchłania nadmiernej wilgoci, a my czujemy się przyjemnie i zawsze komfortowo. Codzienne funkcjonowanie właśnie stało się zdecydowanie prostsze i wygodniejsze.

Więcej

Polecamy

Najnowsze

Panele ścienne czyli jak odświeżyć wnętrze z klasą

Panele ścienne stanowią nieodłączny element współczesnego designu wnętrz, oferując nie tylko estetyczne ulepszenie każdego pomieszczenia, ale także funkcjonalne rozwiązania dla domów i mieszkań. Ich...

Koza w Twoim Domu: Nowoczesne Piecyki na Drewno jako Źródło Ciepła i Stylu.

Nie w każdym domu montuje się ogrzewanie gazowe, które uznawane jest za dosyć kosztowne. Już sama instalacja jest relatywnie droga. W przypadku małych domków...

Jak wybrać źródło ogrzewania do swojego domu o powierzchni 200m2?

Współczesne technologie i rosnąca świadomość ekologiczna sprawiają, że wybór odpowiedniego systemu ogrzewania dla dużego domu o powierzchni 200m2 staje się kluczowym elementem planowania budowy....