Optymalna regulacja temperatury z nowoczesnymi termostatami grzejnikowymi

Wraz ze spadkiem temperatury za oknem rosną rachunki za ogrzewanie pomieszczeń. Wydatki te można jednak skutecznie racjonalizować, korzystając z wyspecjalizowanych urządzeń elektronicznych. Nowoczesne siłowniki elektryczne, model STT-868 wraz z jednym z regulatorów służących do ich obsługi to kompletny zestaw, który pozwala na wygodne i precyzyjne zarządzanie temperaturą aż w 8 różnych strefach grzewczych. O możliwościach urządzeń firmy TECH Sterowniki, służących do zarządzania ogrzewaniem grzejnikowym piszemy poniżej.

tech-grafika-glowna

 

Nowoczesne termostaty grzejnikowe

Kilkanaście lat wstecz termostaty grzejnikowe były prostymi urządzeniami, które trzeba było ręcznie ustawiać. Dzięki rozwojowi techniki pojawiły się na rynku jednak nowoczesne urządzenia, takie jak siłowniki elektryczne STT-868.

lewy-nowy-przekladka-szara

 

W zależności od potrzeb i preferencji użytkowników siłownik otwiera lub zamyka zawór grzejnikowy, przez co zmniejsza się lub zwiększa ilość wody napływającej do grzejnika. Termostaty tego typu umożliwiają automatyczną zmianę temperatury w określone dni tygodnia, o różnych porach dnia i skutecznie kontrolować wydatki, a przy tym czuć się komfortowo. Taki termostat jest bardzo prosty w montażu. Wystarczy przykręcić go do głowicy grzejnika, a po zdjęciu pokrywy założyć baterie. Po zamontowaniu siłownika następuje automatyczna kalibracja zaworu.

Termostatami można sterować szybko, wygodnie i bezprzewodowo, z zastosowaniem odpowiednio przygotowanych w tym celu urządzeń. Termostat pokojowy grzejnikowy jest kompatybilny z listwami oraz sterownikami do ogrzewania strefowego: WiFi 8S, ST-8S, L8 oraz ST-2807.

Bezprzewodowa kontrola siłowników elektrycznych

Najwygodniejszym sposobem na zarządzanie urządzeniami grzewczymi jest ich obsługa bezprzewodowa. Efektywne zarządzanie pracą zamontowanych na grzejnikach siłowników umożliwiają regulatory WiFi 8S i ST-8S.

WiFi 8S jest internetowym, regulatorem pokojowym, z którego poziomu możemy kontrolować i zmieniać temperaturę aż w 8 strefach grzewczych. W przypadku tego urządzenia sterowanie odbywa się przy wykorzystaniu wbudowanego czujnika temperatury oraz jednego czujnika przewodowego C-7p. Dodatkowo urządzenie jest przystosowane do podłączenia 6 dodatkowych, bezprzewodowych czujników C-8r lub regulatorów R-8b i R-8z. Dla każdej ze stref można wskazać przedziały godzinowe, w których można zaprogramować określoną temperaturę. Regulator posiada wbudowany moduł internetowy. Po dokonaniu konfiguracji urządzenia można zarządzać temperaturą przez Internet, rejestrując konto na www.emodul.eu.

ST-8S jest bezprzewodowym regulatorem pokojowym, który podobnie jak WiFi 8S obsługuje siłowniki zamontowane w 8 strefach grzewczych. Urządzenie umożliwia precyzyjne wskazanie dla każdej ze stref innych okresów utrzymywania temperatury (temperatura stała, z ograniczeniem czasowym, według jednego z wybranych harmonogramów). Zaletą urządzenia jest estetyczny wygląd. Regulator posiada duży, kolorowy wyświetlacz dotykowy oraz panel przedni z 2 mm szkła i jest dostępny w kolorach: czarnym i białym. W menu wyświetlane są takie ustawienia jak: temperatura, data, budzik i godzina. ST-8S jest regulatorem pokojowym nadrzędnym. Za jego pośrednictwem można edytować parametry stref bez względu na zastosowane urządzenie (czujnik lub regulator pokojowy). Sterowanie następuje przy pomocy wbudowanego czujnika temperatury. Można również podłączyć 7 dodatkowych, bezprzewodowych czujników C-8r lub regulatorów pokojowych R-8b lub R-8z.

Najważniejsze zalety wykorzystania jednego z tych urządzeń przedstawia poniższa grafika.

zalety-sterowania-ogrzewaniem-bezprzewodowo-z-wifi-8s

 

W menu obydwu sterowników można łatwo i szybko zaprogramować pracę siłowników elektrycznych. Automatyczne sterowanie zaworem termostatycznym umożliwia aktywacja funkcji SIGMA. Użytkownik może ustawić minimalne i maksymalne zamknięcie zaworu, innymi słowy stopień otwarcia i zamknięcia nigdy nie przekroczy danych wartości. Dodatkowo obsługujący może regulować zakres, który określa, przy jakiej temperaturze pomieszczenia zawór zacznie się przymykać oraz otwierać.

 

 

funkcja-sigma

 

Rozważne sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym przynosi same korzyści

Najskuteczniejszym sposobem na mądre zarządzanie temperaturą jest jej dopasowywanie do przeznaczenia pomieszczeń. Taki efekt możemy uzyskać z pomocą siłowników elektrycznych STT-868 sterowanych zdalnie. To urządzenia wygodne i funkcjonalne. Inwestycja w zestaw siłowników oraz jeden z regulatorów pokojowych ST-8S lub WiFi 8S pozwoli cieszyć się ciepłem w swoim domu każdego dnia.

 

 

Więcej

Polecamy

Najnowsze

Kominek nie tylko na zimę

Nowoczesne kominki dały się poznać jako urządzenia gwarantujące bezpieczeństwo energetyczne i wysoką efektywność. Szczególnie mocno odczuliśmy to podczas zimy, która właśnie mija. Ekstremalne warunki...

Wszystko co musisz wiedzieć o malowaniu kaloryfera

Kaloryfer to nieoceniony przyjaciel w trakcie mroźnej zimy – czy dbasz jednak o to, by przez cały rok prezentował się korzystnie? Gdy nie zatroszczy...

Czym ocieplić elewację domu?

Starsze budynki nie spełniają tak restrykcyjnych norm jak współczesne budownictwo. Ich termoizolacja może pozostawiać wiele do życzenia, co powoduje duże straty ciepła. Uciekające ciepło...