Żyj ekologicznie, mieszkaj blisko natury

Takie właśnie przesłanie wydaje się bardzo dobrze podsumowywać koncepcję osiedla domków jednorodzinnych Przystań pod Lasem. Osiedle ulokowano w Brzezinkach, w miejscu niezwykle urokliwym, gdzie jeszcze parę lat wcześniej nie było niemalże żadnej infrastruktury. Cechą szczególną, z której inwestorzy są więcej niż bardzo zadowoleni, jest posadowienie osiedla nad jeziorem. Z jednej strony towarzyszy im więc prywatna plaża, z drugiej otaczają lasy. Całość zaś znajduje się w pobliżu obszarów objętych programem Natura 2000.
Spróbujmy wyobrazić sobie mieszkanie w tak pięknej okolicy, która w dodatku – tu kolejne zaskoczenie – położona jest ledwie pół godziny od centrum Wrocławia.

Ekologiczne rozwiązania Viessmann

Bliskość Natury i bliskość cywilizacji połączone w jedną całość… Takie połączenie kontynuowane jest także jeśli chodzi o wyposażenie domów. Tu z kolei nowoczesna technologia płynnie łączy się z ekologicznym, odpowiedzialnym podejściem do gospodarowania źródłami energii.
Budynki wyposażone są kompleksowy system ogrzewania oparty na pompach ciepła Vitocal 222-S produkcji firmy Viessmann. Umożliwiają one chłodzenie oraz ogrzewania domów przy niskich nakładach finansowych i odnawialnych źródeł energii. Zastosowanie pomp typu split, o rozdzielonych jednostkach wewnętrznych i zewnętrznych, to system nie tylko wydajny, ale także cichy i komfortowy dla użytkowników.
Kompleksowe podejście do systemów ogrzewania objęło także system rekuperacji, filtrujący i obniżający wilgotność powietrza i pozwalający na bardziej ekonomiczne ogrzewanie pomieszczeń. Rekuperację oparto o centralkę Viessmann Vitovent, który wraz z pompą ciepła daje rozwiązanie ekologiczne, energooszczędne oraz praktycznie bezobsługowe.
Wyposażenie domów w instalacje fotowoltaiczną i stacje ładowania samochodów elektrycznych to kolejny krok do zmniejszenia rachunków za energię elektryczną i jeszcze jeden przykład wykorzystania odnawialnych źródeł energii w codziennym życiu.

Okolica, w której znajduje się osiedle Przystań pod Lasem aż prosiła się o zastosowanie rozwiązań możliwie przyjaznych Naturze, ekologicznych, energooszczędnych. Kompleksowe wdrożenie rozwiązań proponowanych przez Viessmann umożliwiło to w pełnej rozciągłości.

Więcej

Polecamy

Najnowsze

Ciepły dom w zimie – jak oszczędzać na ogrzewaniu. Tanie ogrzewanie i szczelne okna – poradnik

Opłaty za ogrzewanie stanowią jeden z największych kosztów eksploatacyjnych zarówno domu, jak i mieszkania. Dowiedz się, jakie ogrzewanie domu jest najtańsze, czym ogrzewać dom...

Gdy stare spotyka się z nowym – systemy grzewcze w zabytkowych budynkach

Ciekawym przypadkiem zastosowania nowoczesnych rozwiązań grzewczych w obiektach zabytkowych może pochwalić się Oława. Znajdujące się tam zabytkowe stajnie i ujeżdżalnie, będące kiedyś częścią kompleksu...

Żyj ekologicznie, mieszkaj blisko natury

Takie właśnie przesłanie wydaje się bardzo dobrze podsumowywać koncepcję osiedla domków jednorodzinnych Przystań pod Lasem. Osiedle ulokowano w Brzezinkach, w miejscu niezwykle urokliwym, gdzie...