Żyj ekologicznie, mieszkaj blisko natury

Takie właśnie przesłanie wydaje się bardzo dobrze podsumowywać koncepcję osiedla domków jednorodzinnych Przystań pod Lasem. Osiedle ulokowano w Brzezinkach, w miejscu niezwykle urokliwym, gdzie jeszcze parę lat wcześniej nie było niemalże żadnej infrastruktury. Cechą szczególną, z której inwestorzy są więcej niż bardzo zadowoleni, jest posadowienie osiedla nad jeziorem. Z jednej strony towarzyszy im więc prywatna plaża, z drugiej otaczają lasy. Całość zaś znajduje się w pobliżu obszarów objętych programem Natura 2000.
Spróbujmy wyobrazić sobie mieszkanie w tak pięknej okolicy, która w dodatku – tu kolejne zaskoczenie – położona jest ledwie pół godziny od centrum Wrocławia.

Ekologiczne rozwiązania Viessmann

Bliskość Natury i bliskość cywilizacji połączone w jedną całość… Takie połączenie kontynuowane jest także jeśli chodzi o wyposażenie domów. Tu z kolei nowoczesna technologia płynnie łączy się z ekologicznym, odpowiedzialnym podejściem do gospodarowania źródłami energii.
Budynki wyposażone są kompleksowy system ogrzewania oparty na pompach ciepła Vitocal 222-S produkcji firmy Viessmann. Umożliwiają one chłodzenie oraz ogrzewania domów przy niskich nakładach finansowych i odnawialnych źródeł energii. Zastosowanie pomp typu split, o rozdzielonych jednostkach wewnętrznych i zewnętrznych, to system nie tylko wydajny, ale także cichy i komfortowy dla użytkowników.
Kompleksowe podejście do systemów ogrzewania objęło także system rekuperacji, filtrujący i obniżający wilgotność powietrza i pozwalający na bardziej ekonomiczne ogrzewanie pomieszczeń. Rekuperację oparto o centralkę Viessmann Vitovent, który wraz z pompą ciepła daje rozwiązanie ekologiczne, energooszczędne oraz praktycznie bezobsługowe.
Wyposażenie domów w instalacje fotowoltaiczną i stacje ładowania samochodów elektrycznych to kolejny krok do zmniejszenia rachunków za energię elektryczną i jeszcze jeden przykład wykorzystania odnawialnych źródeł energii w codziennym życiu.

Okolica, w której znajduje się osiedle Przystań pod Lasem aż prosiła się o zastosowanie rozwiązań możliwie przyjaznych Naturze, ekologicznych, energooszczędnych. Kompleksowe wdrożenie rozwiązań proponowanych przez Viessmann umożliwiło to w pełnej rozciągłości.

Więcej

Polecamy

Najnowsze

Na czym polega cięcie strumieniem wody? Sprawdź

Woda to naturalne dobro, z którego korzystamy na tysiące sposobów. Jak się okazuje, jednym z nich jest obróbka materiałów. Metoda cięcia strumieniem wody jest...

Jak wybrać kolor odzieży roboczej? Bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Styl nie pozostaje w tyle

Jedną z podstawowych funkcji odzieży roboczej jest bycie widocznym. Pomagają w tym wyraziste kolory i elementy odblaskowe. Wybierając kolor, zapoznaj się z przepisami i...

Czy ogrzewanie domu fotowoltaiką jest opłacalne?

Duże zanieczyszczenie środowiska oraz regularne podwyżki cen prądu sprawiają, że coraz więcej Polaków poszukuje alternatywnych źródeł energii. Jednym z obecnie najpopularniejszych rozwiązań stają się...