Jak wybrać kolor odzieży roboczej? Bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Styl nie pozostaje w tyle

Jedną z podstawowych funkcji odzieży roboczej jest bycie widocznym. Pomagają w tym wyraziste kolory i elementy odblaskowe. Wybierając kolor, zapoznaj się z przepisami i nie zapominaj o osobistych preferencjach. Nawet odzież robocza może mieć styl.

 

Odzież robocza powinna przede wszystkim chronić. Dlatego niezbędna jest dobrze widoczna odzież z elementami odblaskowymi. Ucieszy cię fakt, że taka odzież pod względem wyglądu i funkcjonalności dorównuje wysokiej klasy odzieży outdoorowej – możesz jej więc używać nawet w czasie wolnym od pracy.

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w pracy, wybieraj odblaskową odzież roboczą

Najbardziej rozpowszechnione są dobrze widoczne ubrania w jaskrawych kolorach: żółtym, pomarańczowym lub zielonym. Takie kolory to po prostu strzał w dziesiątkę. Możesz nawet rozróżnić kolory w zależności od stanowiska pracownika – pracownicy szeregowi mogą nosić żółty, a szef pomarańczowy.

Jeżeli na przykład musisz jedynie zajrzeć na plac budowy i nie szukasz odważnych kolorów, prostym i niedrogim rozwiązaniem jest zakup kamizelki odblaskowej, którą można szybko założyć na kurtkę.

Nawet ubrania robocze mogą się podobać

Kolor prawdopodobnie nie jest pierwszą rzeczą, na którą zwracasz uwagę, jeśli chodzi o odzież roboczą . Niemniej jednak jest to ważny czynnik wyboru. Nie tylko dla ochrony, ale także dlatego, że chcesz mieć ubrania, które ci się podobają.

Zanim zachwycisz się stylem, sprawdź obowiązujące przepisy – w niektórych zawodach obowiązuje określony kolor odzieży. Na przykład w środowiskach o słabej widoczności nie można się obyć bez elementów odblaskowych. Niekiedy kolor ubrania nie jest obowiązkowy, ale zwyczajowo np. pracownicy na stokach narciarskich noszą czerwony strój, myśliwi – zielony, bo nie chcą wyróżniać się w lesie, natomiast pracownicy laboratoriów – biały.

Jeśli masz wolną rękę w doborze kolorów lub szukasz odzieży roboczej na czas wolny, wybieraj zgodnie z własnym gustem. Jeśli sięgniesz po marki wysokiej jakości, które możesz nabyć np. w sklepie internetowym ARDON,  zapewnią Ci one niezbędną ochronę. Elementy odblaskowe bezpieczeństwa są często subtelnie zintegrowane i niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Oprócz koloru odzieży należy również zwrócić uwagę na wygląd sprzętu ochronnego.

Środki ochrony to „wisienka na torcie” odzieży roboczej. Co więcej, często ratują życie! Dlatego właśnie kaski są najczęściej w odważnych odcieniach. Mniej uwagi poświęca się kolorom środków ochrony słuchu, dróg oddechowych i oczu. Te środki ochrony są bowiem tak małe, że i tak nie zwiększyłyby widoczności użytkownika. Tym bardziej jednak istotna jest ich jakość. Wypadki mogą się zdarzyć, ale dzięki wysokiej jakości środków ochronnych i dobrze widocznej odzieży nie muszą mieć konsekwencji.

Więcej

Polecamy

Najnowsze

Czy opłaca się montować pompę ciepła w domu wielorodzinnym?

Pompa ciepła to bardzo efektywne rozwiązanie chętnie stosowane w domach jednorodzinnych. Natomiast w budownictwie wielorodzinnym powierzchnia użytkowa przypadająca na jedną osobę zwykle jest mniejsza,...

Blachodachówka modułowa Finezja producenta Florian Centrum

Blachodachówka modułowa Finezja zachwyca zarówno nowoczesnym designem, jak doskonałymi parametrami technicznymi. Jest model w ofercie Florian Centrum cieszący się ogromnym powodzeniem. Z jej użyciem...

Na czym polega cięcie strumieniem wody? Sprawdź

Woda to naturalne dobro, z którego korzystamy na tysiące sposobów. Jak się okazuje, jednym z nich jest obróbka materiałów. Metoda cięcia strumieniem wody jest...