Inteligentne ogrzewanie domu- termostat grzejnikowy WI-FI

Korzystanie z nowych technologii może znacznie ułatwić wykonywanie wielu, codziennych czynności. W niektórych sytuacjach pozwala także poczynić oszczędności. Jednym z takich rozwiązań jest inteligentne ogrzewanie domu, umożliwiające zdalne sterowanie temperaturą w pomieszczeniach. Jakie zalety niesie ze sobą termostat grzejnikowy WI-FI i co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Zarządzanie ogrzewaniem na odległość

W mroźne, zimowe wieczory wiele osób marzy o powrocie do ciepłego domu. Tymczasem najczęściej panuje w nim chłód, gdyż przed wyjściem wyłączamy ogrzewanie w celu zmniejszenia rachunków. Teraz można to zmienić z pomocą inteligentnego systemu ogrzewania. Wystarczy, że zdecydujemy się na termostat grzejnikowy WI-FI. Dzięki niemu możliwe staje się sterowanie temperaturą w pomieszczeniach, nawet gdy znajdujemy się daleko poza domem. Co nam to daje? Nie tylko wygodę, ale i zmniejszone rachunki. Codzienne monitorowanie temperatury w pomieszczeniach nie powoduje przegrzania, a tym samym strat energii. Do sterowania ogrzewaniem potrzebna jest tylko specjalna aplikacja internetowa, której obsługa jest niezwykle intuicyjna.

Jak działa inteligentne ogrzewanie?

W zależności od dostawcy energii, skorzystać możemy zazwyczaj z różnych pakietów, dedykowanych do mieszkań i małych domów, jak również do większych powierzchniowo budynków. Tym pierwszym polecany jest szczególnie inteligentny system ogrzewania, pozwalający na sterowanie grzejnikami dzięki technologii Bluetooth przy użyciu aplikacji mobilnej. Dzięki temu nie będzie już potrzebne ręczne regulowanie temperatury w każdym pomieszczeniu. Nieco bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest zarządzanie ogrzewaniem za pomocą WI-FI. Wówczas możliwe jest zdalne sterowanie ogrzewaniem z dowolnego miejsca. Co ciekawe, można zarządzać zarówno instalacją grzewczą, jak również np. ogrzewaniem podłogowym. W pakiecie znajduje się bowiem kilka termostatów grzejnikowych, a także panel sterujący. Zwiększa się zatem wydajność oraz ekonomiczność instalacji. Oba z tych rozwiązań znajdziemy w ofercie Innogy, pod adresem http://www.innogy.pl/pl/dla-domu/oferta/inteligentne-ogrzewanie. Warto przy tym wspomnieć, że komunikacja z aplikacją przebiega dwustronnie. Oznacza to więc, że po wysłaniu sygnału o zmianie temperatury, niemal od razu otrzymujemy odpowiedź systemu, który potwierdza jego odebranie i dokonaną zmianę. W ten sposób zyskujemy pewność, że cały ten proces odbywa się prawidłowo.

Zalety zdalnego zarządzania ogrzewaniem

Inteligentne ogrzewanie bez wątpienia niesie ze sobą wygodę. Możemy zarządzać temperaturą w mieszkaniu, bez potrzeby wstawania z kanapy. W dzisiejszych czasach smartphone’a ma przy sobie prawie każdy, nie więc potrzeby zakupu dodatkowych urządzeń, wystarczy pobranie aplikacji, która zazwyczaj jest ogólnodostępna i darmowa. Zwiększony komfort poprzez dostosowanie temperatury w pomieszczeniu do indywidualnych upodobań to jednak nie wszystko. Kluczowe są oszczędności, jakie wynikają z tego rozwiązania. Kocioł produkuje wyłącznie tyle ciepła, ile budynek oddaje do otoczenia. Sprawia to, że koszt ogrzewania domu jest o wiele niższy. W ten sposób możemy ograniczyć straty ciepła nawet o połowę.

Inteligentne ogrzewanie – kto na nim skorzysta?

Zdalne sterowanie systemem ogrzewania to rozwiązanie dedykowane każdemu, kto ceni wygodę i chce płacić niższe rachunki. Skorzystają na nim szczególnie osoby przebywające często poza domem: pracujące w ciągu dnia bądź takie, które odbywają podróże służbowe. Jest to także świetny wybór, gdy wyjeżdżamy na wakacje czy długi weekend.Sterowanie ogrzewaniem na odległość sprawdzi się praktycznie wszędzie. Jedyne co będzie nam potrzebne to tablet lub smartfon. Nic więc dziwnego, że inteligentne ogrzewanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Więcej

Polecamy

Najnowsze

Kominek nie tylko na zimę

Nowoczesne kominki dały się poznać jako urządzenia gwarantujące bezpieczeństwo energetyczne i wysoką efektywność. Szczególnie mocno odczuliśmy to podczas zimy, która właśnie mija. Ekstremalne warunki...

Wszystko co musisz wiedzieć o malowaniu kaloryfera

Kaloryfer to nieoceniony przyjaciel w trakcie mroźnej zimy – czy dbasz jednak o to, by przez cały rok prezentował się korzystnie? Gdy nie zatroszczy...

Czym ocieplić elewację domu?

Starsze budynki nie spełniają tak restrykcyjnych norm jak współczesne budownictwo. Ich termoizolacja może pozostawiać wiele do życzenia, co powoduje duże straty ciepła. Uciekające ciepło...