Kominek z płaszczem wodnym – poznaj jego największe zalety!

| 11 marca 2019 | 0 Komentarzy

Kominek z płaszczem wodnym

Zastanawiasz się nad zamontowaniem kominka, który wyposażony jest w płaszcz wodny. Jednak nadal masz wątpliwości co do tego, czy jest to opcja, która sprawdzi się w Twoim domu. Czy znasz wszystkie zalety tego rozwiązania? Poniżej omawiamy te najważniejsze!

Kominek wodny – czy wiesz, jak działa?

Wizualnie kominek z płaszczem wodnym nie różni się zbytnio od tradycyjnych kominków. Jego odmienność polega na tym, że posiada on płaszcz wodny i dodatkowe zabezpieczenie układu w postaci wężownicy schładzającej.

System ten przyczynia się do podgrzania wody, która następnie krąży w specjalnej instalacji, a w efekcie rozgrzewa grzejniki w pomieszczeniach. W tym także te zaliczające się do ogrzewania podłogowego. Istotne jest, aby dobrać moc urządzenia do zapotrzebowania budynku.

Wsparcie aktualnego ogrzewania

Jedną z zalet jest to, że system ten może być wsparciem dla istniejącego już źródła ciepła, a konkretnie kotła, pompy ciepła lub kolektora słonecznego. Daje to dużą wygodę właścicielom danego budynku, ponieważ mają do wyboru nie jeden, a dwa sposoby ogrzewania. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza podczas zimy, wtedy, kiedy dochodzi do dużych wahań temperatury. Mogą oni wówczas z większą precyzją uregulować temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach. A przy okazji zyskują, ponieważ system ten zmniejsza koszty ogrzewania domu gazem ziemnym.

Kominek z płaszczem wodnym to ciepła woda użytkowa

Tego rodzaju wkład kominkowy (zobacz tutaj) ma przewagę nad tradycyjnym, ponieważ przyczynia się do podgrzania ciepłej wody użytkowej. W ten sposób po raz kolejny zostaną zminimalizowane rachunki za media, m.in. za gaz.

Atmosfera wnętrza

Względy praktyczne to jeszcze nie wszystko. Oprócz tego docenisz także swój kominek za to, że wpłynie on na atmosferę w Twoim wnętrzu. Skaczące ogniki ognia i charakterystyczny blask bijący z paleniska potrafi umilić każdy ponury, zimowy wieczór.

Kategoria: Aktualności

O autorze ()

Odpowiedź