Jak dogrzać taras w chłodne wieczory?

| 2 kwietnia 2019 | 0 Komentarzy
Gazowy parasol grzewczy

Gazowy parasol grzewczy

W naszym umiarkowanym klimacie ciepłych wieczorów jest zdecydowanie za mało. Jeśli chcesz dłużej korzystać ze swojego tarasu, dowiedz się więcej na temat jego ogrzewania. Istnieje kilka sposobów, które umożliwią Ci przywołanie lata, nawet wczesną wiosną i późną jesienią.
 
 

Wiele miesięcy czekamy na to, by w końcu spędzić wieczór na tarasie. To świetny pomysł na relaks, odprężenie się po ciężkim dniu pracy, a także pomysł na spędzenie wolnego wieczoru w weekend. Nic dziwnego, że chcemy przedłużyć czas korzystania z tarasu, ile tylko się da. Na przekór wieczorom, w których temperatura spada poniżej 10 stopni Celsjusza.

Nie da się ukryć, że w naszym klimacie ciepłych nocy jest jak na lekarstwo. Zimne wiosenne wieczory, czy jesienne późne popołudnia zdecydowanie nie zachęcają do przesiadywania na świeżym powietrzu. Z drugiej strony miłe wieczory z przyjaciółmi kuszą, a ile można przesiadywać w salonie? Sezon wieczorów spędzanych na tarasie można znacząco przedłużyć. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny sprzęt, który pozwoli na dogrzanie tarasu i tym samym korzystanie z jego zalet, jak najdłużej! Do wyboru mamy promienniki ciepła elektryczne, gazowe parasole grzewcze bądź paleniska. Które rozwiązanie wybrać?

Promienniki elektryczne i gazowe

W sklepach dostępne są dwa rodzaje promienników ciepła: gazowe i elektryczne. Gazowe to parasole cieplne, które mają butle ukrytą w obudowie. Elektryczne promienniki za to pojawiają się w wielu wersjach: halogenowych (większa moc i zasięg), czy z włóknem węglowym, które daje ograniczone ciepło-max dla 1-3 osób.

Elektryczny promiennik ciepła marki Garden Point

Elektryczny promiennik ciepła marki Garden Point

Promienniki ciepła elektryczne

Elektryczne grzejniki to bardzo popularne rozwiązanie na taras. Zaletą promienników elektrycznych jest łatwość instalacji, jak i montażu. Co więcej, wystarczy podłączyć do prądu i na tym kończy się obsługa takiego promiennika. Jakie są zatem wady tego rozwiązania? Z pewnością konieczność podłączenia do najbliższego kontaktu co często wiąże się z organizacją przedłużacza, a także rosnące rachunki za prąd.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze promienników elektrycznych?

Moc: elektryczne promienniki ciepła różnią się mocą. Zazwyczaj mają od 800 do 5000.
Stopień ochrony IP: gdy urządzenie będzie wykorzystywane w ogrodzie bądź niezadaszonym tarasie, to stopień ochrony powinien być najwyższy.
Automatyczne wyłączenie: to wygodna opcja, która ma znaczenie dla bezpieczeństwa oraz kosztów użytkowania promiennika ciepła.

 

gazowy parasol grzewczy marki Landmann

gazowy parasol grzewczy marki Landmann


Parasole grzewcze gazowe

Kolejną metodą na ogrzanie tarasu są grzejniki gazowe. Tak, samo, jak w przypadku grzejników elektrycznych, gazowe zapewniają przyjemne ciepło, bez jakichkolwiek nieprzyjemnych zapachów i innych niedogodności. Co więcej, stosując parasole grzewcze nie trzeba dbać o dorzucanie paliwa, jak w przypadku palenisk oraz nie trzeba organizować dostępu do prądu, co ma miejsce w przypadku promienników. Tym samym parasole gazowe mają wiele zalet, a jednocześnie mało wad, które mogłyby skreślić ten sposób ogrzewania tarasu choć należy pamiętać o jednej, czyli o konieczności wymieniania butli z gazem gdy się skończy. Zaletą w tym mankamencie jest fakt, iż wymiana jest prosta i tania a sposób dostania się do butli choć prosty to w każdym modelu może się różnić. Przy wyborze powinno się więc zapoznać ze specyfikacją techniczną danego parasola grzewczego bądź wcześniej pozyskać informacje, które tak jak w ogrodosfera.pl często znajdują się na stronach z produktami.

Paleniska

To rozwiązanie, które z pewnością zapewnia wyjątkowy klimat na tarasie i prezentuje się niezwykle stylowo i przytulnie. Do wyboru mamy wiele rodzajów palenisk, które doskonale dostosujesz do swojego tarasu, jak i ogrodu. Choć paleniska zachwycają wyglądem to niestety jest dość uciążliwe w użytkowaniu. Do paleniska na bieżąco należy dokładać paliwa, co może być męczące, przy planach na dłuższe siedzenie na świeżym powietrzu.

Kategoria: Aktualności

O autorze ()

Odpowiedź