Kolektory, czy warto? - ogrzewamy.pl : ogrzewamy.pl

ogrzewamy.pl > Topics > kolektor słoneczny > Kolektory, czy warto?

Home Forum Kolektory słoneczne Kolektory, czy warto?

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #2429

  baranek
  Participant

  Witam! Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem kolektorów, ciągle szukam informacji i porad. Co Wy moglibyście mi powiedzieć na ten temat? Mieszkam z domu jednorodzinnym, z dwiema osobami (narazie:)) Jeśli chodzi o moje obecne ogrzewanie, to częściowo jest na prąd i chyba nie muszę dodawać, że to okropnie droga sprawa. A kolektory to ponoć nie tylko ekologia, ale też oszczędność na przyszłość? Biorę pod uwagę coś takiego http://www.makroterm.pl/produkty/kolektory-turbosolar To najsensowniejsza oferta, jaką znalazłem i chętnie bym poznał Wasze opinie!

  #2488

  Instalometr
  Participant

  Nie polecam instalacji kolektorów słonecznych ani do CWU, ani tym bardziej do ogrzewania pomieszczeń (tutaj, to już idiotyzm). Zdecydowałbym się raczej na powietrzną pompę ciepła.

  #3838

  Paulina30
  Participant

  Myślę, że to zależy od tego co kto potrzebuje.

  Kolektory nie są złe – jedynie początkowa inwestycja w nie, o ile nie ma się dofinansowania jest dość kosztowna. Ale to podobnie jak kupić turbiny wiatrowe (np http://ekotaniej.pl/turbiny-wiatrowe ) , żeby potem oszczędzać na prądzie – najpierw się inwestuje, a potem dopiero czeka na zwrot kosztów i wreszcie zyski. Moim zdaniem zawsze warto wkładać w to, co jest proekologiczne.

  #3859

  bibliotekarz
  Participant

  Myślę, że proekologiczne rozwiązania są przyszłościowe i warto w nie inwestować. Chciałem jedynie zapytać, czy orientujecie się może w dopłatach do kredytów. Czytałem, że można się ubiegać o dopłaty, ale nie wiem, jak to dokładnie działa. Odsyłam do mojego źródła informacji na temat kolektorów: odnawialnecieplo.pl – na tym blogu zaczęło się moje zainteresowanie kolektorami 🙂

  #3870

  muchomorek
  Participant

  Pod naszą szerokością geograficzną jest to wątpliwe ale w takiej Grecji czy Hiszpanii  to jak najbardziej.

  __________________________

  Drukarki fiskalne i nie tylko.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.