Jaki wybrać kocioł ? - ogrzewamy.pl : ogrzewamy.pl

ogrzewamy.pl > Topics > Jaki wybrać kocioł ?

Home Forum Kotły C.O Kotły na paliwa stałe Jaki wybrać kocioł ?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
 • Author
  Posts
 • #2569

  Lucynka
  Participant

  Zastanawiam się , który kocioł wybrać . Najlepiej ,żeby miał dodatkowe palenisko . I oczywiście ,żeby nie posuł się po dwóch miesiącach .Jaki sami macie kocioł ?Proszę o odpowiedz , bo już wariuje na samą myśl o kotłach . A muszę coś wybrać .

  #2672

  Kinga55
  Participant

  Fakt kotłów jest bardzo dużo do wyboru . Na początku też nie wiedziałam ,który kupić . Ale poczytałam, pojechałam i wybrałam kocioł firmy EKOWITT . Ja mam z podajnikiem ślimakowym ARES LUX . Ma właśnie dodatkowe palenisko w formie rusztu wodnego . Działa bez zastrzeżeń .

  #2877

  Maniek33
  Participant

  Też miałem ten problem przed zimą, bo wysiadł mi mój stary piec. Nie napisałaś najważniejszych informacji – jaki metraż, czy stare czy nowe budownictwo, ile osób . Ja kupiłem kocioł Witkowskiego – konkretnie mam model UKS-M. Kocioł bardzo uniwersalny, palę węglem i drewnem, czasami miałem. Mam dom o powierzchni 87 mkw, niedawno wybudowany, moc kotła to 11kW – spokojnie daje radę. Zimę kocioł przeżył bardzo ekonomicznie, wydałem o wiele mniej na opał niż jak miałem stary kocioł.

  #3065

  Lucynka
  Participant

  Mieszkam w domu o powierzchni 160 metrów .  ( 5 osób ) Raczej stare budownictwo ,domek już trochę latek ma .  Dalej nie wiem na który kocioł się zdecydować . Trochę dzwoniłam , przeglądałam w Internecie ,ale wybór jest naprawdę duży .
  Ostatnio moja znajoma kupiła sobie kocioł Ekowitt , chyba z podajnikiem ślimakowym ,bardzo go chwali . Też zastanawiam się teraz nad nim , może faktycznie są dobre . Ma ktoś jeszcze ten kociołek ?

  • This reply was modified 6 years ago by  Lucynka.
  #3069

  Pola
  Participant

  Dobrze się składa ,bo ja mam  kocioł  Ekowitt ,właśnie z podajnikiem ślimakowym .  Nie trzeba przy nim dużo robić , mocna blacha . Palę w nim eko groszkiem ,ale można też węglem czy drewnem .

  #3569

  Jacek
  Participant

  Maniek33, a jak ci się pali w tym kotle ? Czytałem o tej firmie i jak najbardziej wydaje się być ok, ale mam wątpliwości, czy kocioł bez podajnika będzie funkcjonalny ? Bo właśnie też zainteresował mnie ten UKS – M, ale czytałem, że on nie ma podajnika. Często musisz dokładać ?

  #3570

  Maniek33
  Participant

  Wiesz, mnie się pali całkiem dobrze. Pracuję na etacie, także nie ma mnie w domu pół dnia i mimo to problemu z rozpalaniem i dokładaniem nie ma. Też myślałem nad piecem z podajnikiem, ale jednak wybrałem ten i nie żałuję, spokojnie starcza. Ten UKS – M ma miarkownik ciągu, więc ustawiasz temperaturę i masz spokój.

  Zresztą przejedź się do ich siedziby, jak masz taką możliwość, i pogadaj vis a vis, ja nie jestem fachowcem, a tam ci profesjonalnie doradzą. Miło wspominam pracowników tej firmy.

  #3571

  Jacek
  Participant

  Powiedz mi jeszcze, czy oni są w stanie zrobić kocioł na wymiar? Bo pomieszczenie, w którym chce go ustawić, jest takie dość niewymiarowe i może być problem z takim tradycyjnym kotłem.

  #3572

  Maniek33
  Participant

  No właśnie mojemu kumplowi robili pod wymiar, bo kupił dom z baardzo dziwną „kotłownią”, w której ciężko cokolwiek ustawić. Osobiście widziałem ten kocioł i wydaje się być porządnie zrobiony, z grubej blachy.

  #3575

  Mirabella
  Participant

  Jeśli kocioł to tylko Ekowitt . Bardzo zadowolona jestem z tej firmy ,bo na ich kotle jeszcze się nie zawiodłam . Ja palę eko groszkiem i to dla mnie najlepszy sposób palenia .  A kociołek jest w stanie ogrzać mój 100 metrowy dom .

  #3841

  kofo76
  Participant

  Ja mam kocioł uniwersalny UKS – M od Witkowskiego, bardzo porządnie wykonany, w dodatku ma powiększone drzwiczki, więc z załadunkiem opału nie ma żadnego problemu. Sprawuje się bezproblemowo od 2 lat.

  #3877

  gorz36
  Participant

  ja mam od 2 miesięcy kocioł z Piecbudu, jak na razie to muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony! mam tłokowca KJ MP2, sprawuje się naprawdę dobrze, z obsługą i regulacją temp nie ma żadnego problemu. muszę powiedzieć, że pod wrażeniem jestem. 😉

  #3880

  konrad32
  Participant

  Mam pytanie na temat tego kotła KJ MP 2 . Z tego, co się orientuję, to jest to nowość, mało o nim opinii – czy można do niego bez problemu dołączyć panel pokojowy..? I kolejna kwestia – jak sobie radzi z gorszej jakości opałem (ostatnio często taki mi się trafia, niestety) ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  #3883

  miki66
  Participant

  użytkuję kj mp2 blisko 4 miesiące i żadnych słabych stron nie widzę – kocioł trzyma ustawioną temp bardzo dobrze, podajnik nie zapycha się, elektronika działa świetnie.

  #3884

  konrad32
  Participant

  A jak ze spalaniem? Bo gdzieś na jakimś forum natknąłem się na informację, że radzi sobie też z gorszym opałem?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.